Bt_Bb_Section_Bottom_Section_Coverage_Image

Kapsułki miękkieIOC sp. z o.o. - Kontraktowy producent suplementów diety w formie kapsułek miękkich.

Kapsułki miękkie (elastyczne) jako postać suplementu diety są stosowane do pakowania cieczy(głownie olei) oraz zawiesin (odpowiednio rozdrobnionych substancji stałych rozproszonych w oleistym płynie). W kapsułkach miękkich nie zamyka się wyciągów wodnych, ponieważ duża zawartość wody mogłaby rozpuścić otoczkę kapsułki. Zamknięcie płynnego suplementu w kapsułce maskuje jego przykry smak lub zapach oraz ułatwia połykanie. Istnieje możliwość dostosowania koloru kapsułki do wymagań klienta, poprzez zastosowanie odpowiednich barwników spożywczych. Kapsułki miękkie zapewniają precyzyjne dawkowanie suplementu diety i skutecznie chronią suplement przed wpływam światła i zmianami na skutek utleniania.
Https://Producentsuplementow.pl/Wp-Content/Uploads/2020/06/Large_Blue_Triangle_03.Png
Https://Producentsuplementow.pl/Wp-Content/Uploads/2020/11/Fish-Oil-Pill-White-Surface.jpg
Https://Producentsuplementow.pl/Wp-Content/Uploads/2020/11/Packings-Pills-Capsules-Medicines-1.Jpg
Najpopularniejszą metodą wytwarzania kapsułek miękkich jest metoda wytłaczania, która polega na zamykaniu płynnego suplementu diety w uprzednio uformowanej folii żelatynowej na walcach z zagłębieniami w wybranym kształcie kapsułki. Podstawowe kształty kapsułek żelatynowych miękkich to: kapsułki okrągłe, owalne, podłużne (tzw. oblong) i ampułkowate (np. tzw. „rybki” typu twist-off). Suplementy diety w postaci kapsułek miękkich mogą być konfekcjonowane w blistrach lub fiolkach (buteleczkach). Idealna powtarzalność kształtów oraz wymiarów kapsułek miękkich produkowanych przez firmę IOC, gwarantuje odpowiednią i niezmienną dawkę suplementu diety w każdej kapsułce. Przykładami surowców odpowiednich do produkcji suplementów diety w postaci kapsułek miękkich są oleje rybie bogate w kwasy omega-3 oraz oleje roślinne (z ogórecznika, wiesiołka itp.) o dużej zawartości kwasów tłuszczowych omega-6. Dodatek witaminy E do suplementów tego typu nie tylko pomaga konsumentom uzupełnić niedobory tej witaminy, ale również dzięki właściwościom antyoksydacyjnym chroni wnętrze kapsułki przed nieodwracalnymi zmianami zachodzącymi na skutek utleniania.

Dysponujemy dwoma matrycami dla kapsułek miękkich - w kształcie "oval" oraz "oblong".

Kapsułki owalne możemy produkować w zakresie od. ok 250 do 600 mg wsadu. Kapsułki oblong od ok. 400 do 1100 mg. Dla kapsułek o pojemności do ok. 500 mg dysponujemy blistrem o wymiarach: 89 mm x 59 mm, dla większych pojemności jest to blister 100 mm x 65 mm. Blistry zawierają w obydwu przypadkach po 10 kapsułek każdy.
Https://Producentsuplementow.pl/Wp-Content/Uploads/2020/06/Large_Blue_Triangle_03.Png
Translate »