Bt_Bb_Section_Bottom_Section_Coverage_Image
Https://Producentsuplementow.pl/Wp-Content/Uploads/2020/04/Home_Experience_01.Jpg
Https://Producentsuplementow.pl/Wp-Content/Uploads/2020/04/Home_Experience_02.Jpg
Https://Producentsuplementow.pl/Wp-Content/Uploads/2020/04/Home_Experience_03.Jpg
Https://Producentsuplementow.pl/Wp-Content/Uploads/2020/04/Home_Experience_04.Jpg

Jak wybrać odpowiedniego producenta kontraktowego suplementów diety?

IOC jako pierwsza firma w Polsce zaoferowała swoje usługi wyłącznie w zakresie produkcji kontraktowej.
Ściśle określona specjalizacja od początku istnienia firmy jako producenta kontraktowego suplementów diety i kosmetyków, dała nam możliwość uzyskania niekwestionowanego doświadczenia w wąskim zakresie “produkcji na zlecenie”. Profesjonalna produkcja kontraktowa suplementów diety różni się bowiem zdecydowanie od wytwarzania suplementów pod własną marką lub okazjonalnego produkowania suplementów dla swoich Klientów.

Zachęcamy Państwa do przeczytania poniższego artykułu, który powstał na podstawie tekstu ze strony www.nutritionaloutlook.com autorstwa Kimberly J. Deckera.

Mamy nadzieję, że przy najbliższym spotkaniu, będziemy mogli wspólnie z Państwem poruszyć poniższe kwestie.

Https://Producentsuplementow.pl/Wp-Content/Uploads/2020/12/02.Png

Jak wybrać producenta kontraktowego suplementów diety?

Każdy, kto próbował internetowych randek rozumie, że niektóre relacje są zbyt ważne, aby pozostawić je przypadkowi. Możliwość zweryfikowania profilu potencjalnego partnera i wyeliminowania pomyłek jest o wiele bardziej wydajna – i bardziej cywilizowana – niż próba odgadnięcia, czy osoba po drugiej stronie ekranu to pan, czy pani.

Z tego właśnie powodu potencjalny Klient producenta kontraktowego suplementów diety może się zastanawiać, czy ktoś nie powinien uruchomić czegoś na kształt “portalu randkowego” do wyboru odpowiedniego partnera do produkcji kontraktowej. Wszakże przy rosnących dziś kosztach, przyspieszonej konkurencji i zmieniających się często przepisach, co podnosi znacznie wagę wyboru kompetentnego i niezawodnego koproducenta, nie ma czasu na randki w ciemno.

Ale nie spodziewaj się, że algorytm komputerowy dokona za Ciebie wyboru, to  nie jest możliwe na dziś dzień. Dopóki tak nie będzie, marketingowcy zajmujący się suplementami diety będą musieli znaleźć “prawdziwą miłość” w staroświecki sposób: wyjść, spotkać się z potencjalnymi partnerami i zadawać właściwe pytania. Dzięki cierpliwości i wytrwałości Ty i Twój partner możecie skończyć szczęśliwie.

Produkcja kontraktowa: nowa oczywistość

Współprodukcja stała się tak oczywistym standardem w branży suplementów, że trudno jest przypomnieć sobie, kiedy firmy produkowały i sprzedawały produkty bez pomocy z zewnątrz. “Producenci kontraktowi zdecydowanie odgrywają ważną rolę”, mówi Tim Bray, wiceprezes Pharmachem Laboratories Inc. (Kearny, NJ). “W oparciu o dodatkowe koszty nowych regulacji i złożoność produktów wprowadzanych na rynek widzimy zwiększone zapotrzebowanie na rolę producenta kontraktowego”.

Niektóre z wyzwań wynikają z siły samej branży. Konsumenci mają nowe “narzędzia” w zarządzaniu swoim zdrowiem, zauważa Olivia London, starszy menadżer operacyjny, National Enzyme Co. (NEC, Forsyth, MO), kierując się w stronę suplementów jako oszczędnej, bardziej “holistycznej” alternatywy w stosunku do farmaceutyków. “Stworzyło to większe zapotrzebowanie na suplementy diety” – mówi – “a producenci kontraktowi stają przed tym wyzwaniem”.

Bardziej znaczące jest jednak wdrożenie od 2007 r. w stosunku do suplementów diety Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP). Wymuszając odpowiednie kontrole podczas produkcji, pakowania, etykietowania i przetrzymywania, a także szeroko zakrojone testy, walidację i prowadzenie dokumentacji pod kątem zgodności, nakładając więcej wymagań na już istniejące linie produkcyjne.

Ale w końcu, mówi Shabbir Akand, wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu, NHK Laboratories Inc. (Santa Fe Springs, Kalifornia), GMP jest “krokiem w zdecydowanie dobrym kierunku.” Przed jego uchwaleniem “producenci kontraktowi mogli technicznie po prostu rozwijać się i zaczynać robić biznes przy minimalnej inwestycji”- mówi. Już tak nie jest. I chociaż “do osiągnięcia zgodności z wymogami prowadziła długa droga”- dodaje, to także “było to okazją do usprawnienia wewnętrznych procesów i uzyskania produktów wyższej jakości”.

Eliminacja tego, co zbędne

Nowe wymagania oczywiście kosztują, w tym przypadku koszty te, to między innymi: zwiększenie inwestycji w sprzęt, analizy i personel, a wszystko to może być “czasochłonne i trudne finansowo dla firm zainteresowanych wprowadzeniem produktów na rynek” – mówi James McNeal, inspektor kontroli jakości w NEC. “W tym przypadku producent wyrobów wysokiej jakości może być nieoceniony. Znajomość przez partnera tych wymagań i ustalonych procedur może znacznie zwiększyć pewność, że produkt jest bezpieczny, skuteczny, spójny i zgodny “.

Po prostu rozważ posiadany przez firmę sprzęt. Niezależnie od tego, czy produkuje się tabletki, kapsułki, kapsułki miękkie (“soft gel”) lub inne formy, “nie ma jednego urządzenia, które może wszystko” – mówi Bray. “Istnieje wiele rodzajów granulatorów i wiele innych urządzeń, które mogłyby “rozbić banki” wielu firm, gdyby starały się zainwestować we wszystkie typy i fazy produkcji.” Biorąc na siebie te kapitałochłonne zakupy z góry, koszty producenta kontraktowego byłyby “nie do utrzymania, aby samemu sobie poradzić i nadal być konkurencyjnym na rynku”, mówi.

Podobny podział kosztów występuje w przypadku analityki- również podkreślanej w nowych wymogach- a także w pozyskiwaniu surowców, kontroli jakości, a nawet pracowników. Eugene Ung, CEO, Best Formulations (City of Industry, Kalifornia), zauważa dodatkowy koszt odszkodowań pracowniczych i ubezpieczenia zdrowotnego, a także konieczność dodatkowego zatrudnienia, które pomoże wdrożyć reformy wymogów prawnych. “Systemy zarządzania mogą narzucać eliminację tego, co zbędne, inwestując natomiast w uzyskanie większej efektywności operacyjnej”, mówi, dodając, że ich wewnętrzna znajomość branży pozwala im na wydobycie wydajności np. z samego łańcucha dostaw.

W istocie Klienci mogą pomóc w podjęciu odpowiednich decyzji, prognozując swoje potrzeby produkcyjne, aby ich producent kontraktowy suplementów diety mógł “strategicznie” współpracować ze swoimi dostawcami, aby utrzymać odpowiednią rotację surowców i opakowań, mówi Akand. “Pomaga to obniżyć koszty, blokując surowce o wysokiej jakości po bardziej konkurencyjnej cenie.” Eliminuje również luki produkcyjne, skraca czas przestojów, pozwala na większe nakłady i wiele więcej -oszczędności pozwalają skierować kapitał tam, gdzie jego miejsce: na marketingowców i na kreowanie własnej marki.

Ale co najważniejsze, producenci kontraktowi prowadzą swoich Klientów przez dzisiejszy niezbadany obszar regulacyjny. “Minęły czasy, kiedy można było zaprojektować produkt pierwszego dnia i przygotować go do wysyłki w piątym dniu”, mówi Ung. “Przepisy nadal ewoluują, a my nadal dostosowujemy się i informujemy naszych Klientów o zmianach, jakie mają miejsce”.

Czas pytań

Czego unikać? Znalezienie odpowiedniego partnera i stworzenie wzajemnie produktywnej relacji biznesowej wymaga pracy. Nie zalecam korzystania z “okazjonalnego polowania”. “Cena nie powinna być najważniejszą częścią rozmowy”, mówi Bray. Dopiero po podpisaniu wspólnej umowy o zachowaniu poufności i przeprowadzeniu tego, co nazywa “szczerą dyskusją”, strony powinny “złożyć ołówek na papierze i dokonać przeglądu ostatecznej ceny projektu. Jeśli wejdziemy w cenę, która jest jedyną determinantą, wówczas możemy się przekonać, że w końcu zapłacimy znacznie więcej “.

Poza tym, sztuczka polega na tym, że jest to współtworzenie biznesowej relacji, sprowadza się więc do zadawania właściwych pytań – mówi London – aby “określić nie tylko najlepszego producenta kontraktowego dla swoich potrzeb, ale także określić, czy cena za produkt przedstawiona przez danego producenta kontraktowego jest warta wsparcia dodatkowego i poziomu usług, które będzie nam świadczył.”

Wśród pytań, które sugeruje: Czy oferujesz testy laboratoryjne? Jakie posiadasz certyfikaty? Czy twoi pracownicy są kompetentni, z rozległymi środowiskami kontraktowo-produkcyjnymi? Jaki jest twój proces regulacyjny i jak możesz mi pomóc zachować zgodność z obowiązującymi wymogami prawa? Jaki jest twój proces kontroli jakości? Jakiego rodzaju audyty przeprowadzasz: Wewnętrznie? Zewnętrzny? A jak często?

Shaheen Majeed, dyrektor ds. Marketingu Sabinsa Corp. (East Windsor, NJ), dodaje, że klient producenta kontraktowego suplementów diety powinien zapytać o strukturę organizacyjną producenta i możliwości rozwoju, “szczególnie jeśli posiadasz produkt, który dobrze sobie radzi na rynku.” Nie zaniedbuj wartości doświadczenia. Zapytaj, jak długo twój partner był w branży; Relacje z dostawcami budowane w tym czasie mogą przynieść oszczędności. “A może nie pomyślisz, aby zapytać o coś podstawowego”, mówi Majeed, “zapytaj, czy wcześniej wyprodukowali podobne suplementy diety.” Im bardziej są zaznajomieni z twoim produktem, tym lepiej będą mogli go produkować.

Nawet pytania dotyczące ekologii są uczciwą grą. Bray stwierdza, że ​​często pojawia się kwestia zrównoważonego rozwoju. “Dyskutujemy o tym, które rozpuszczalniki są używane i jak testujemy resztkowe rozpuszczalniki w gotowym produkcie”, mówi. “Nasi pracownicy zawsze rozmawiają z naszymi dostawcami o najlepszych alternatywach. Nowe metody analizowania nanocząsteczek wymagają ciągłej aktualizacji naszych zdolności analitycznych “.

Jeśli kandydat się na to nie zgadza, bądź ostrożny. “Producent kontraktowy powinien być otwarty na udzielanie odpowiedzi na pytania” – mówi Ung. I spróbuj zdobyć referencje, jeśli jest to możliwe. Podczas, gdy umowy o nieujawnianiu mogą wiązać producentów kontraktowych z zapewnieniem dostępu do obecnych klientów lub samego pomieszczenia produkcji, dostawcy surowców są “dobrą drogą na sprawdzanie”, mówi Ung.

Czytaj więcej: Jak wybrać odpowiedniego producenta kontraktowego suplementów diety?

Nowa strona internetowa Producent Kosmetyków

Zapraszamy Państwa na naszą nową stronę internetową poświęconą w całości produkcji kosmetyków.
Znajdą tam Państwo wszelkie niezbędne informacje, a także nowości i ciekawostki związane z produkcją kosmetyczną.
ProducentKosmetykow.pl

Https://Producentsuplementow.pl/Wp-Content/Uploads/2020/11/11.Jpg

System zarządzania jakością

Miło nam Państwa poinformować, że z początkiem 2017 roku wdrożyliśmy system zarządzania jakością ISO 9001:2015 w zakresie projektowania, produkcji i dystrybucji żywności funkcjonalnej (żywności wzbogaconej, suplementów diety, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego), kosmetyków oraz komponentów a także ISO 22716:2009 w zakresie projektowania, produkcji i dystrybucji kosmetyków oraz komponentów.

Https://Producentsuplementow.pl/Wp-Content/Uploads/2020/11/Cert1.Jpg
Https://Producentsuplementow.pl/Wp-Content/Uploads/2020/11/Cert2.Jpg
Https://Producentsuplementow.pl/Wp-Content/Uploads/2020/11/Ceryf-Pj.jpg

II Ogólnopolski Kongres Sieci Aptek i Aptek Indywidualnych

Na początku czerwca 2016 roku firma IOC sp z o.o. miała przyjemność być partnerem głównym na II Ogólnopolskim Kongresie Sieci Aptek i Aptek Indywidualnych.

Było nam przyjemnie przedstawić nasze możliwości w zakresie produkcji suplementów diety i kosmetyków oraz pomocy prawnej i marketingowej, związanej z wdrożeniem produktów pod własną marką na rynek.

W dzisiejszym świecie posiadanie marki własnej może przynieść wiele korzyści. Z pewnością pozwoli to wyróżnić Państwa ofertę na tle ofert konkurencji, zbuduje zaufanie wśród klientów a także może podnieść rentowność. Coraz większa liczba klientów uważa marki własne za tak samo dobre, a nawet i lepsze od ogólnokrajowych.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, wystarczy tylko Państwa pomysł, resztą zajmiemy się my!

Https://Producentsuplementow.pl/Wp-Content/Uploads/2020/11/Butelki1.Jpg

IOC sp. z o.o. członkiem Krajowej Rady Suplementów i Odżywek

Informujemy, że zgodnie z Uchwałą Zarządu Krajowej Rady Suplementów i Odżywek nr 23/2015 z dnia 28 września 2015r. firma IOC sp. z o. o. została przyjęta w poczet członków wspierających Krajowej Rady Suplementów i Odżywek.

Https://Producentsuplementow.pl/Wp-Content/Uploads/2020/11/Krsio_Logo_Regulamin-640X358.Jpg
Translate »