Zasady współpracy

Bt_Bb_Section_Bottom_Section_Coverage_Image

Zasady współpracy

Przygotowanie receptury suplementu wraz z wyceną według wytycznych zakresu działania suplementu diety

Zdarza się, że Klient IOC zna skład produktu, który mamy wytworzyć, ponieważ ma on być na przykład tańszym odpowiednikiem produktu będącego na rynku. Zazwyczaj jednak proponujemy skład suplementu diety. Formulacja suplementu diety wynika w takich wypadkach z:

  • proponowanego zakresu działania (w tym deklarowanych oświadczeń działania)
  • sugerowanej ceny (docelowej “półki cenowej”)
  • metody lub sieci dystrybucji produktu końcowego
  • rynku przeznaczenia.

Po ustaleniu wyżej wymienionych cech, IOC przygotowuje propozycje składu suplementu do wyboru. W przypadku produktów wieloskładnikowych, proponowane składy oddajemy na wyłączność naszych Klientów. Wybór składu narzuca w większości wypadków formę suplementu.

Dobranie odpowiedniej formy dla danej receptury (kapsułka miękka, kapsułka twarda, tabletka, saszetka, puszka, płyn (np. syrop) i wiele innych)

Postać suplementu diety determinowana jest m. in. poprzez skład suplementu. Więcej o formach przeczytacie Państwo w dziale in poświęconym – Formy suplementów diety.

Po ustaleniu wielkości zamówienia oraz składu i formy suplementu, otrzymacie Państwo kompletną wycenę produkcji suplementu oraz określimy termin wykonania usług. Szacunkowy termin realizacji zamówienia to 8 – 12 tygodni.

Https://Producentsuplementow.pl/Wp-Content/Uploads/2020/06/Large_Blue_Triangle_03.Png
Https://Producentsuplementow.pl/Wp-Content/Uploads/2020/11/Packings-Pills.jpg
Https://Producentsuplementow.pl/Wp-Content/Uploads/2020/04/Service-02.Jpg
Https://Producentsuplementow.pl/Wp-Content/Uploads/2020/11/Ceryf-Pj.jpg

Po obustronnej akceptacji przedstawionych warunków współpracy, akceptacji projektu opakowań, następuje realizacja zamówienia.

Zakup niezbędnych surowców do produkcji suplementu diety

Zazwyczaj IOC korzysta z własnej bazy surowców, jednak istnieje możliwość wyprodukowania suplementów z surowców dostarczonych lub wskazanych przez Klienta, pod warunkiem, że spełniają one wszelkie wymogi prawne dotyczące żywności oraz wymagania wynikające z technologii produkcji danego suplementu (np.odpowiednie rozdrobnienie, konsystencja itd.).

Przeprowadzenie niezbędnych badań

Kontrola jakości wyrobów gotowych IOC wymaga sprawdzenia bezpieczeństwa wytwarzanej przez nas żywności. Do każdej partii produkcyjnej wykonywane są podstawowe badania mikrobiologiczne oraz na obecność metali ciężkich. Na życzenie Klienta możemy wykonać badania dodatkowe.

Do wyrobu końcowego dołączamy Certyfikat Jakości.

Opracowanie opisu suplementu, zgodnie z obowiązującym prawem

Dysponujemy wiedzą z zakresu wymogów dotyczących oznakowania suplementów diety, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia medycznego oraz żywności funkcjonalnej, dlatego sami tworzymy opisy dla produktów lub sugerujemy wprowadzenie zmian do treści proponowanych przez Klientów. Więcej o wymogach prawnych…

Projektowanie i dobór opakowań oraz ich zakup

Do każdego produktu dołączamy trzy wzory opakowań do wyboru (bezpłatnie). Więcej o tworzeniu opakowań…

Istnieje możliwość wydruku opakowań z projektów dostarczonych przez Klienta.

Bardzo ważną kwestią jest również sama forma suplementu. Ta natomiast zależy od postaci surowca użytego do produkcji, dawki dobowej i wielu innych czynników. Więcej o postaciach suplementów diety…

Minimalne ilości zamówień poszczególnych form suplementów diety wynoszą odpowiednio:

  • 150 000 kapsułek jednego rodzaju suplementu w postaci kapsułek twardych (np. 5 tysięcy opakowań po 30 kapsułek każde),
  • 300 000 kapsułek jednego rodzaju suplementu w postaci kapsułek miękkich,
  • 500 000 tabletek jednego rodzaju suplementu w postaci tabletek,
  • 250 000 saszetek jednego rodzaju suplementu w postaci saszetek,
  • 2500 litrów jednego rodzaju suplementu w postaci płynnej (np. syrop),
  • pozostałe formy ustalane są indywidualnie.

Zarejestrowanie produktu w odpowiednim urzędzie (rejestracja GIS) za upoważnieniem Klienta

Na życzenie i za upoważnieniem  Klienta  rejestrujemy wytworzony przez nas suplement w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Usługa ta jest bezpłatna.

Konfekcja wyrobu gotowego w opakowania zbiorcze, paletyzacja

Wytworzone suplementy diety konfekcjonujemy w opakowania jednostkowe i zbiorcze. Gotowe do transportu suplementy diety umieszczamy na paletach euro. Zarówno paletyzacja jak i konfekcją wliczone są w cenę suplementu. Wszelkie wykonane przez nas kalkulacje zawierają wszystkie koszty związane z produkcją (jeśli nie zaznaczono inaczej).

Transport produktu gotowego w warunkach farmaceutycznych do magazynu Klienta

W trosce o najwyższą jakość produktów, transport powierzamy firmie Poltraf. Poltraf sp. z o.o. specjalizuje się w transporcie produktów farmaceutycznych.

Https://Producentsuplementow.pl/Wp-Content/Uploads/2020/06/Large_Blue_Triangle_03.Png
Https://Producentsuplementow.pl/Wp-Content/Uploads/2020/03/Doctor.png
IOC sp. z o.o. jest zakładem produkcyjnym wykonującym usługi produkcyjne wyłącznie na zlecenie Klientów, co zdecydowanie odróżnia ofertę świadczonych przez nas usług od oferty konkurencji. W związku z tym nie posiadamy produktów, których marki należałyby do nas.
Https://Producentsuplementow.pl/Wp-Content/Uploads/2020/06/Large_Blue_Triangle_01.Png
Https://Producentsuplementow.pl/Wp-Content/Uploads/2020/04/Small_Blue_Triangle.png
Translate »