Trendy

1.   

 

.       1.     Jakie jest minimum zamówieniowe?

  • Od 150 000 kapsułek jednego rodzaju suplementu w postaci kapsułek twardych (np. 5 tysięcy opakowań po 30 kapsułek każde),
  • Od 300 000 kapsułek jednego rodzaju suplementu w postaci kapsułek miękkich,
  • Od 500 000 tabletek jednego rodzaju suplementu w postaci tabletek,
  • Od 250 000 saszetek jednego rodzaju suplementu w postaci saszetek,
  • Od 10 000 butelek jednego rodzaju suplementu w postaci płynnej (np. syrop),
  • pozostałe formy ustalane są indywidualnie.

 

2.      Jaki jest czas realizacji?

Termin realizacji to 10 tygodni w przypadku suplementu diety w postaci kapsułek twardych, 5 miesięcy dla kapsułek miękkich. Terminy realizacji produkcji suplementów w formach innych niż wyżej wymienione, ustalane są indywidualnie.

 

3.      Dlaczego czas realizacji jest tak długi? 

Na czas realizacji składa się oczekiwanie na surowce do produkcji (nawet do 5 tygodni), oczekiwanie na zadruk folii do blistrów/saszetek oraz harmonogram produkcji. Suplementy diety w postaci tabletek i kapsułek miękkich wymagają dodatkowego czasu ze względu na konieczność dopracowania technologii dla każdej indywidualnej produkcji.

 

4.      Jak uzyskać dopuszczenie do obrotu?

Chęć wprowadzenia do obrotu suplementu diety zgłasza się do Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS-u). Produkt można wprowadzić do obrotu po dokonaniu tego zgłoszenia.
Polskie prawo nie reguluje takiego pojęcia jak „dopuszczenie do obrotu” w przypadku suplementu diety. Główny Inspektorat Sanitarny przyjmuje do wiadomości fakt wprowadzenia do obrotu (lub zamiaru wprowadzenia do obrotu) suplementu diety przez przedsiębiorcę i to na nim spoczywa odpowiedzialność za produkt oraz za zgodność z wymogami prawnymi.

 

5.      Jaki jest termin ważności produktu?

Zazwyczaj 24 miesiące od daty produkcji.

 

6.      Czy posiadamy produkty „dostępne od ręki”?

Nie. Jesteśmy producentem kontraktowym i wytwarzamy suplementy diety wyłącznie na zlecenie naszych Klientów.  Wyprodukowane przez nas suplementy i ich marki są własnością naszych Klientów.

 

7.      Czy można obniżyć minimum zamówieniowe?

Tak, jednak jedynie w wyjątkowych sytuacjach, w przypadku zadeklarowania długofalowej współpracy. Należy wziąć pod uwagę fakt, że obniżenie minimum wiąże się ze wzrostem ceny, a co za tym idzie – jest mniej opłacalne.
Minima zostały tak dobrane, aby uzyskać optymalny stosunek ceny do ilości zamawianego towaru, a także są one uzależnione od minimum zamówieniowych na poszczególne surowce, opakowania itp.

 

8.      Czy IOC pomaga w dystrybucji wytworzonych suplementów diety?

Nie. Swoje siły skupiamy na  projektowaniu suplementów diety oraz ich produkcji.

 

9.      Czy w naszej ofercie są również puste kapsułki?

Nie, nie jesteśmy producentem pustych kapsułek. Tworzymy gotowy już produkt w postaci suplementu diety.

 

10.  Czy nasz Klient musi/może sam dostarczyć surowce, opakowania itp.?

Nie musi, zajmujemy się kompleksową produkcją od pomysłu do gotowego produktu, aczkolwiek istnieje taka możliwość, jeżeli surowiec lub opakowania spełniają odpowiednie wymagania.  

 

11.   Czy Klient może wybrać u nas inny kształt czy rozmiar blistra?

Standardowo posiadamy blistry na 10 kapsułek twardych, 10 lub 15 kapsułek miękkich.

Inny kształt blistra lub ilość/ułożenie kapsułek wiąże się z dodatkową inwestycją rzędu 20-30 tys. złotych.

 

 

 

 

 

 

12.  Czy posiadamy w swojej ofercie kolorowe kapsułki? 

Tak, mamy zarówno twarde (paleta kolorów firmy CAPSUGEL), jak i miękkie kapsułki (wybarwiamy w naszym zakładzie) w różnych kolorach.

 

13.  Jakie jest pochodzenie surowców do suplementów, które produkujemy? 

Pochodzenie surowców dobieramy w zależności od preferencji Klientów oraz stawianych nam wymogów cenowych. Możemy zaproponować surowce z każdego miejsca na świecie.

 

14.  Czym się rożni kapsułka twarda od miękkiej oraz od tabletki? 

Kapsułka twarda, tabletka to formy odpowiednie dla surowców w formie proszków, przy czym tabletka powstaje poprzez „sprasowanie” proszków. Kapsułka zaś to proszki zasypane w żelatynowy korpus kapsułki,  składający się z 2 części. Tabletki w swoim składzie mają więcej substancji pomocniczych, których zadaniem jest połączenie składników i umożliwienie uformowania ich. Kapsułka miękka odpowiednia jest do zamykania olejów lub zawiesin (olej i proszek).

 

 

15.  Czy nasza firma (IOC) musi znaleźć się na opakowaniu?

Nie, wystarczy umieszczenie na opakowaniu nazwy podmiotu wprowadzającego do obrotu. Nie ma jednak przeciwskazań, byśmy i my widnieli jako faktyczny wytwórca.

 

16.  Jakie posiadamy systemy zarządzania jakością?

Nasza firma posiada wprowadzone systemy: GMP, GHP, HACCP, ISO  9001:2015 a także ISO 22716:2009.

 

17. Jakimi opakowaniami dysponujemy?

Współpracujemy z wieloma firmami w zakresie opakowań i jesteśmy w stanie zaproponować szeroki wachlarz rozwiązań. Posiadamy wiele rodzajów kartoników, bez problemu tworzymy również nowe. Mamy również do zaproponowania szeroki wybór słoików szklanych jak i z tworzyw sztucznych.

 

18. Czy firma IOC sprzedaje produkty za granicę?

Jak najbardziej, współpracujemy z wieloma firmami z krajów UE jak i poza nią.

 

19. Czy IOC może wyprodukować partię próbną?

Tak. Koszt wytworzenia dowolnej partii próbnej jest jednak zbliżony do produkcji 150 tys. kapsułek twardych.

 

20. Czy tworzymy treści na opakowania?

Tak, przygotowujemy w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa wszystkie niezbędne treści na opakowania, wszystkie wymagane prawnie (prawo unijne oraz polskie) jak i dodatkowe treści marketingowe.

 

21. Czy treści mogą być tylko w języku angielskim?

Zgodnie z naszym prawem, sprzedając suplement diety na terenie Polski opakowanie musi zawierać treści w języku polskim. Język angielski może być dołączony jako język dodatkowy.

 

22. Czy firma IOC projektuje opakowania?

Tak, nieodpłatnie tworzymy dla klientów 3 propozycje kartoników oraz/lub etykiet suplementów diety.

 

23. Jaki opis dotyczący działania suplementu mogę umieścić na opakowaniu?

W zależności od składu, możemy zaproponować treści zgodne z oświadczeniami zdrowotnymi dopuszczonymi w Unii Europejskiej.

 

24. Skąd pewność, że składnik, który chcę użyć nie może być w suplemencie lub nie może być w tak dużej ilości?

Nasza firma posiada wykfalifikowanych pracowników w zakresie aktualnych wymogów prawnych, na bieżąco przechodzimy szkolenia. Posiadamy pełną i aktualną wiedzę w tym zakresie.

 

25. „Kupiłem produkt w USA. Czy mogą Państwo taki wyprodukować żebym go sprzedawał w Polsce?”

Prawo USA znacznie odbiega od prawa unijnego, nie wszystkie składniki dopuszczone w USA są dozwolone w UE. Należy przyjrzeć się konkretnemu składowi (zarówno jakościowemu jak i ilościowemu) i na tej podstawie udzielimy odpowiedzi. Posiadamy możliwości wyprodukowania wielu suplementów diety. Produkty te muszą jednak być zgodne z prawem wymaganym na terenie kraju przeznaczenia. W przypadku niezgodności zaproponujemy modyfikację składu spełniającą te wymogi.

 

26. Czy produkujemy „mega kapsułki” / kapsułki w rozmiar XXL/ duże kapsułki / kapsułki rozmiaru 000 oraz „mini kapsułki”?

Na chwilę obecną możemy zaproponować suplementy w kapsułkach 0 (do 500mg) lub 00 (do 700mg).

 

27. Czy firma IOC produkuje kapsułki wegetariańskie?

Możemy wyprodukować suplement diety w kapsułce twardej wegetariańskiej.

Na chwilę obecną nie produkujemy kapsułek miękkich wegetariańskich. Zgodnie z naszą wiedzą w Polsce taka technologia nie została jeszcze wdrożona.

 

28. Czy wyprodukują Państwo suplement diety bez substancji pomocniczych?

W zależności od składu, niezbędne są do przeprowadzenia próby technologiczne, które potwierdzą, czy jest to wykonalne w konkretnym przypadku.

 

29. Czy wyprodukują Państwo suplement diety bez konserwantów?

Tak, oczywiście.

 

30. Czy po produkcji można u Państwa magazynować towar?

Możemy zaproponować odpłatne magazynowanie Państwa towaru.

 

31. W jaki sposób firma IOC bada suplementy diety?

Podstawowe badania fizyko-chemiczne przeprowadzamy we własnym zakresie. Badania mikrobiologiczne, na zawartość metali ciężkich oraz WWA, zlecamy  w zewnętrznych, akredytowanych laboratoriach.

 

32. Jaką mam pewność, że w suplemencie, który zlecę w IOC jest to, co zamówiłem?

Każdą wyprodukowaną partię potwierdzamy certyfikatem jakości, mamy wdrożone systemy, które wymagają od nas najwyższej jakości produkcji.

Skład suplementu diety może być potwierdzony poprzez przeprowadzenie (już we własnym zakresie) badań chromatograficznych.

 

33. „Posiadam suplement, który świetnie działa, ale nie znam jego składu. Czy wyprodukują Państwo taki, gdy wam go wyślę?”

Badania, które można przeprowadzić mogą jedynie potwierdzić lub wykluczyć obecność danego składnika, głownie w zakresie witamin i minerałów. Możemy więc odpowiedzieć (po przeprowadzeniu badań) czy dany składnik istnieje w składzie. Badania, które mają na celu „rozszyfrowanie” składu mogłyby trwać latami i z pewnością będą niezwykle kosztowne.

 

ul. Abrahama 1A, 80-307 Gdańsk, Polska
+48 58 710 24 64